10 rád, ako si vybrať originálny hotelový nábytok- náhľad

10 rád, ako si vybrať originálny hotelový nábytok

Máte pocit, že váš hotel stratil šmrnc a potrebujete zmenu? Možno by ste mali prehodnotiť rozloženie svojho interiéru. Trendy sa menia a udržať s nimi krok nie je vždy jednoduché. Aby ste sa nemuseli orientovať v spleti sami, nábytok a jeho výber je najlepšie nechať na profesionálov. Prinášame vám zopár tipov, ako si vybrať originálny hotelový nábytok a na čo pri jeho výbere myslieť.

1. Recepcia je vašim výkladom

Prvým kontakt so zákazníkom prebieha na recepcii. Je to vaša výkladná skriňa, vaša vizitka. Podľa toho, aký pocit v hosťoch recepcia zanechá, bude to láska na prvý pohľad alebo sklamanie. Samozrejme, dôležitý je aj kontakt s personálom recepcie.

2. Priestory pre deti

Začnite už na recepcii. Rodiny s deťmi ocenia, keď sa už počas ubytovania budú môcť ich ratolesti na pár minút zabaviť. Skladačkami, omaľovánkou alebo kockami. Tento priestor by mal byť vyriešený tak, aby rodičia na deti videli a zároveň tak, aby nerušil chod recepcie.

3. Kvalitný reštauračný nábytok veľa prezradí

Výber nábytku do reštaurácie nepodceňujte, aj keď v nej servírujete len raňajky. Stále to musí byť priestor, kde sa hostia budú cítiť príjemne. Nábytok musí byť kvalitný, odolný a pohodlný.

4. Wellness by malo byť samozrejmosťou

Zariadenie wellness centra podlieha špecifickým požiadavkám na kvalitu aj materiálové zloženie nábytku. Poraďte sa s odborníkmi, ako správne vybrať časti vybavenia wellness centra a pripraviť tak svojim zákazníkom tie najkrajšie zážitky z relaxu.

5. Moderné svietidlá

Svetlo a práca so svetlom je v hoteloch náročná. Každý človek totiž preferuje inú intenzitu či farbu svetla. Vašim hosťom teda dajte na výber. Denné svetlo pre tých, ktorí majú radi vo veciach jasno a pre tých, ktorí preferujú romantické prítmie, nastaviteľné svietidlá.

6. Tienenie

Myslite na hostí, ktorí budú vo vašom hoteli prespávať po náročnej ceste, prípadne sa budú vyrovnávať s časovým posunom. Pre nich budú dôležité nepriepustné tieniace závesy, ktoré vytvoria tmavú noc kedykoľvek.

7. Posteľ je kráľovnou každej izby

Kvalitný spánok je dôležitý najmä počas dovoleniek. Vaši hostia si celkom iste zapamätajú, ako príjemne sa im ráno vstávalo z kvalitne vypracovanej a nehlučnej postele. Dôraz musíte klásť aj na posteľnú bielizeň a kvalitu matraca.

8. Kráľovská kúpeľňa

Ak je váš priestor obmedzený, hostia vám celkom iste odpustia, keď sa nebudú môcť vykúpať v rohovej vani. V tejto miestnosti je ale dôležitá hygiena, praktickosť ale aj veľkosť sprchovacieho kúta resp. vane. Poraďte sa s odborníkmi, aby ste aj obmedzené miesto využili na maximum.

9. Priestor pre spoločenské udalosti

Svadby, oslavy, stretnutia priateľov. Priestor, kde sa budú konať spoločenské podujatia by mal byť dostatočne flexibilný. Ak máte v hoteli viacero priestorov, je to výhoda. Ak ale disponujete len jedným väčším priestorom, zvážte oddeľovacie steny. Takto sa vaši hostia nebudú cítiť stratení ani v prípade, keď kapacitu salónika naplnia len na polovicu.

10. Konferencie pre náročných

Konferencie, medzinárodné podujatia a firemné stretnutia si vyžadujú dávku profesionality. Stoličky, stoly, premietacie plátna, projektory aj miesta na samostatné prezentácie musia pôsobiť profesionálne. Miestnosť by sa mala dať jednoducho upraviť, a preto aj nábytok v nej musí byť flexibilný. My vám radi poradíme a pripravíme návrh s optimálnym riešením.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Hotelové a reštauračné interiéry