5 trendov interiérového dizajnu 2021

Od rastúceho významu udržateľných materiálov až po elegantné prvky a oslavy individuality a jedinečnosti. Neutrálne odtiene a prírodné materiály v spojení s moderným priestorom a technológiami. Takto vidia trendové zariadenie interiéru návrhári pre rok 2021. Objavte spolu s nami nové trendy v dizajne interiéru a pripravte svoj domov na nový rok. Aké sú nové trendy interiérového dizajnu?

 

1. Rustikálny štýl

Rustika priťahuje každého, kto miluje svoje moderné domáce pohodlie, ale chce vniesť do svojich bytových priestorov pohodu a útulnosť. Rustikálny štýl ideálne funguje v priestoroch, ktoré už majú niektoré zaujímavé dizajnové vlastnosti, ako napríklad odhalené trámy, pôvodné podlahové dosky alebo obložené steny.

Rekultivované drevo je hlavným trendovým materiálom, ktorý by u vás doma nemal chýbať, ak chcete nechať vládnuť rustikálny trend 2021. Hľadajte jedinečné kúsky, ktoré sú masívne a majú dostatok textúry. Hľadajte nedokonalosť a jedinečnosť, nie dokonalo zhotovené predmety.

 

2. Žltá a sivá farba

Tento rok urobila spoločnosť Pantone nezvyčajný krok, keď ako odtiene roka vybrala dve farby: Illuminating – oranžovo-žltá a Ultimate Grey – bledosivá farba. Ak chcete byť v roku 2021 trendy, pridajte do svojej domácnosti tieto farebné akcenty.

„Výber dvoch nezávislých farieb zdôrazňuje, ako sa rôzne prvky spájajú, aby vyjadrili odkaz sily a nádeje, ktorý je trvalý aj povznášajúci, čím sa prenáša myšlienka, že nejde o jednu farbu alebo jednu osobu, ale o spojenie dvoch,“ hovorí Leatrice Eiseman, výkonný riaditeľ Pantone Color Institute.

 

3. Krajinka a ľudové vzory

Potulky teplými jantárovými tónmi, jemnými kvetinovými výtlačkami a nádhernou výšivkou. Zmiešajte a zlaďte prírodné textúry s útulným a príjemným vzhľadom, ktorý pozdvihne domov aj ducha.

Zmiešajte tlmené farby s ľudovými a charakteristickými výtlačkami, aby ste dosiahli modernejší štýl.

 

4. Cestovanie – vzdialené brehy

Všetci po tom túžime, však? V trende bol bezstarostný životný štýl Havaja pretavený do interiéru. Keď túžime po dovolenke v tropických teplotách a pri mori, môžeme si tento pocit navodiť aspoň doma.

Interiéry inšpirované vzdialenými brehmi ponúkajú pokojný a relaxačný životný priestor, vďaka ktorému bude váš domov bezpečným a príjemným miestom na načerpanie nových síl. Trend Distant Shores predstavuje orientálne vzory, palmové listy, tropické kvety, jemné monotónne zariadenie a citrusy. Trendom je aj oceánovomodrá.

 

5. Eko šik

Zmysluplný dizajn a upokojujúce látky. Tento populárny trend hrá na našu túžbu po duchovnom spojení a pohode vyváženej záväzkom k trvalej udržateľnosti. Trendové kúsky tak nájdete aj v second handoch.

Farby a textúry trendu eko šik majú mať aspoň náznak remesla a do popredia sa dostávajú teplé tóny a retro vzory. Nová paleta farieb obsahuje zlatobéžovú, machovozelenú, jemnú olivovú a zemitú oranžovú. Ďalej hmatové textílie slúžia na pohodlie a stimuláciu, ako napríklad matný zamat, buket a ľan. Všetko s dôrazom na udržateľnosť, dlhú životnosť a kvalitu.

Dizajnéri odporúčajú zamerať sa aj na kultiváciu našich vonkajších priestorov – veľkých alebo malých. Premeňte svoje balkóny na funkčné a krásne priestory.

Rok 2020 a pandémia výrazne ovplyvnili aj trendy pre rok 2021. Do popredia sa dostáva pohodlie domova a príjemné priestory pre home office. Investovať čas a peniaze sa odporúča do nájdenia kvalitného zariadenia s dlhou životnosťou.

 

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy