Ako maximalizovať priestor v šatníku

Priestor v šatníku môže byť limitovaný a často sa zdá, že ho nikdy nie je dosť. Ale nezúfajte! S týmito jednoduchými tipmi budete môcť efektívne využiť každý centimeter a mať dobre usporiadaný šatník, čo uľahčí výber oblečenia a udržiavanie poriadku.

Organizácia šatníka

Predtým ako začnete organizovať, vyprázdnite šatník a zistite, čo všetko máte. Oddeľte si oblečenie, ktoré už nepoužívate alebo sa vám už nepáči, a buď ho darujte alebo vyhoďte. Tento krok vám umožní začať s čistou tabuľou.

Investujte do šikovných úložných riešení

Využite priestor vo vašom šatníku efektívne pomocou šikovných úložných riešení ako sú závesné zásuvky, police, závesné organizéry na topánky a koše na oblečenie. Tieto doplnky vám pomôžu vytvoriť viac miesta na uskladnenie.

Oblečenie vešajte

Zavesenie oblečenia je ideálne na minimalizáciu pokrčenia oblečenia a udržanie jeho tvaru. Využite vyššie poličky pre dlhšie kúsky ako sú šaty a blúzky a nižšie poličky pre nohavice a sukne.

Skladajte rozumne

Ak máte málo miesta na vešanie oblečenia, poskladajte niektoré veci, ako sú džínsy alebo svetre, aby ste uvoľnili miesto pre oblečenie, ktoré sa lepšie skladuje zavesené.

Vertikálne úložné priestory

Využite vertikálny priestor vo vašom šatníku. Použite závesné organizéry alebo košíky na dvere na uloženie vecí ako sú šatky, ponožky alebo šperky.

Odkladajte sezónne oblečenie

Ak máte veci, ktoré nosíte iba v určitých ročných obdobiach, ako sú zimné bundy alebo plavky, zabaľte ich do škatúľ a uložte ich mimo sezóny, aby ste uvoľnili miesto pre aktuálne oblečenie.

Ukladajte oblečenie podľa frekvencie využívania

Uložte častejšie nosené veci vám na dosah, a sezónne alebo menej používané kúsky môžete uložiť vyššie alebo ďalej, aby ste uvoľnili čo najviac miesta.

Využívajte organizéry

Organizéry na prádlo sú užitočné na udržanie vecí ako sú spodná bielizeň alebo ponožky dohromady a udržiavanie poriadku vo vašom šatníku.

Pravidelne udržiavajte poriadok

Nakoniec, udržujte si váš šatník v najlepšom poriadku a pravidelne ho kontrolujte a upratujte. Tým sa vyhnete nadmernému hromadeniu nepotrebných vecí a udržíte si efektívny a dobre usporiadaný priestor.

Nechajte si navrhnúť dizajn interiéru šatníka architektom

Pre najlepšie priestorové využitie v šatníku je ideálnou voľnou nechať rozloženie priestoru na architektov. Architekti vám odporučia najlepšie rozloženie, s prihliadnutím na vaše osobné potreby a preferencie.

S týmito jednoduchými tipmi sa vám podarí maximalizovať priestor vo vašom šatníku a budete ho mať dobre usporiadaný, čo vám zároveň uľahčí výber oblečenia a udržiavanie poriadku. Nech vám váš šatník slúži ako funkčný a dobre organizovaný priestor.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy