exteriér na mieru

Ako prebieha návrh exteriéru na mieru

Exteriér často robí prvý dojem, preto ste sa nemohli rozhodnúť lepšie, ako dať si ho navrhnúť dizajnérom. Spoznajte proces navrhovania exteriéru na mieru.

Prednávrh exteriéru na mieru

Náš typický proces návrhu začína dôkladnou fázou „objavenia“, ktorá vedie ku koncepčnému návrhu. V procese prednávrhu spoznáme nášho klienta, lokalitu a požiadavky projektu. Vykonávame analýzu lokality, realizujeme klientský dotazník a definujeme ciele projektu.

Koncepčné návrhy

Po dokončení sa konečne cítime dostatočne informovaní, aby sme mohli začať proces návrhu. Začíname premýšľať o tom, ako rozvrhnúť priestor podľa funkcií a tak, aby bol v súlade s architektonickým štýlom, ktorý sa snažíme dosiahnuť. Tu sa formuje niekoľko predbežných koncepčných návrhov, ktoré vyvíjame a zdieľame s našimi klientmi. Potom ich zúžime na jeden preferovaný dizajnový koncept.

Tvorba dizajnu exteriéru na mieru

Po odsúhlasení konceptu začneme naplno definovať systémy, zostavy, materiály a povrchové úpravy.

Zameriavame sa na estetiku, paletu vonkajších materiálov, konfiguráciu okien/dverí a dizajn strechy. Keď pracujeme na dizajne exteriéru, zvažujeme architektonický štýl (alebo jeho vlastnosti) a nezabúdame na to, čo sa páči našim klientom.

Proces exteriérového dizajnu zvyčajne zahŕňa prácu cez 3D študijné modely, vonkajšie pohľady, pôdorysy a rezy stien. Nakoniec prejdeme do detailov, ako je napríklad dizajn zábradlia či vzhľad nábytku.

Najlepšie dizajnové riešenie je málokedy to prvé, čo architektovi napadne. Je to skôr syntéza všetkých doteraz naučených informácií, predchádzajúce skúsenosti, premýšľanie o veciach iným spôsobom a, samozrejme, schopnosť nebáť sa experimentovať. Výsledkom je vždy návrh exteriéru na mieru, ktorý zahŕňa dizajn aj funkčnosť a naplní očakávania nášho klienta.

Ak máte exteriér, s ktorým by ste potrebovali pomôcť, kontaktujte nás. Radi sa dozvieme viac a pomôžeme vám premeniť exteriér na vaše nové obľúbené miesto.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy