Šatník

Ako si vybrať šatník?

Výber správneho šatníka pre váš domov je dôležité rozhodnutie, aj keď sa vám to na prvý pohľad nemusí zdať. Šatníkové skrine sú jedným z najpoužívanejších kusov nábytku v domácnosti, mali by ste si vybrať tie, ktoré sú funkčné, zodpovedajú vášmu osobnému štýlu a ladia so zvyškom domácnosti. Nájsť vhodný šatník sa môže zdať zložité. Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám s výberom pomôžu.

Ak ste sa dívali na ponuku nábytku, už ste určite zistili, že existuje mnoho druhov šatníkových skríň. Predtým, ako si začnete vyberať šatník, zamyslite sa nad tým, čo potrebujete a čo od šatníka očakávate.

Potrebujete iba úložný priestor navyše? Cestou by mohla byť komoda. Alebo potrebujete viac, ako jednu skriňu a chcete zariadiť celú jednu miestnosť ako šatník? Hľadáte skôr šuflíky, police alebo priestor na zavesenie oblečenia. Ujasnite si svoje potreby. To vám pomôže zúžiť ponuku šatníkov na výber.

 

Šatníková skriňa alebo vstavaná skriňa?

Jedným z prvých rozhodnutí, ktoré budete musieť urobiť, je zvoliť si medzi voľne stojacou šatníkovou skriňou a vstavanou skriňou. Samostatne stojace skrine je možné pohodlne presťahovať do inej miestnosti alebo do nového domova, ak to budete potrebovať. Takéto skrine sú lacnejšie a v podstate ich môžete hneď kúpiť a využívať.

Ak potrebujete naozaj veľa úložného priestoru, alternatívou môže byť vstavaná skriňa na mieru. Tieto skrine nie sú prenosné a ich cena môže byť vyššia. Navyše návrh a výroba vstavaného šatníka potrebujú čas, preto nečakajte, že šatník budete mať hneď k dispozícií. Na druhej strane, hotová skriňa bude presne podľa vašich predstáv.

 

Vyberte vhodné miesto pre šatník

Pred zakúpením šatníka skontrolujte veľkosť dostupnej plochy a výšku stropu. Nezabudnite tiež na dostatočný priestor pre nábytok okolo šatníka. Medzi ním a šatníkovou skriňou si udržte dostatočný priestor pre ľahký pohyb a obsluhu nábytku. Veľkej obľube sa tešia šatníky s posuvnými dverami práve preto, že nevyžadujú extra priestor na otvorenie skrine.

Mať nový šatník vám nemusí urobiť dieru vo vrecku. Na trhu existuje celá škála možností, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a nemusia nutne znamenať nižšiu kvalitu skrine. Držte sa našich tipov a výber nového šatníka zvládnete hravo!

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy