Ako udržať kvalitných zamestnancov na ich stoličke

Ako udržať kvalitných zamestnancov na ich stoličke

Zamestnanecké benefity už dávno nie sú len o flexibilnej pracovnej dobe, firemnom počítači a mobile aj na súkromné účely. Kvalitný zamestnanec od svojho zamestnávateľa dnes požaduje omnoho viac. Moderné pracovné prostredie, nastaviteľné stoly a kvalitnú ergonomickú stoličku. Ako by kancelárska stolička mala vyzerať a aké by mala mať vlastnosti?

Klasické stoličky

Drevené stoličky s polstrovaným sedadlom by ste nenašli už hádam nikde. Lacná stolička bez poriadnych nastaviteľných prvkov, ktorá sa po pár mesiacoch zmení na nepohodlné kreslo, ktoré skôr deprimuje ako motivuje, je už bežnejším javom. Možno máte pocit, že stolička by mala vydržať tisícky hodín sedenie a mnoho rokov služby. Je to tak. Ale stolička musí byť zároveň ergonomická, prispôsobovať sa potrebám a musí byť vyrobená z kvalitných materiálov.

Employer branding

Prečo je dôležitý a čo zahŕňa? Employer branding je dlhodobý proces budovania značky a dobrého mena firmy. A to nie len ako silného hráča na trhu. V súčasnosti si firma musí dobré meno budovať aj ako zamestnávateľ. Znamená to, že do svojich zamestnancov a ich pracovného prostredia investuje, zveľaďuje ho a načúva ich potrebám. Takto si firma dokáže kvalitných ľudí udržať a prilákať nové talenty.

Dá sa vyhnúť dlhodobému sedeniu?

Dynamické stoly do istej miery pomôžu, no nie každý pracovník a nie každá pozícia je na to vhodná. Či chceme alebo nie, často končíme pri dlhodobom sedení, kedy nevstávame od stola aj niekoľko hodín. Nezdravé? Samozrejme. Riešiteľné? Určite áno. Ak sa niekoľkohodinovému sedeniu jednoducho nedá vyhnúť, prichádza na rad výber kvalitnej stoličky. Ergonomickej, s dlhou životnosťou, ľahkou údržbou a intuitívnym nastavením.

Ergonomická alebo dizajnová?

Nemusíte si vyberať. Lacnejšie stoličky, ktoré sa pýšia nastaviteľnými mechanizmami z praskajúcich plastov, zvyknú spĺňať len jednu z týchto požiadaviek. Vrcholový manažér možno zase radšej siahne po kancelárskom kresle. To sa ale nedokáže prispôsobiť chrbtici dostatočne a nie je vhodné na štyri až osem hodinové sedenie.

Spoločnosti Koenig und Neurath a Haworth patria medzi svetových lídrov v oblasti výroby a predaja kancelárskeho nábytku a stoličiek. Dlhoročne sa zaoberajú vytváraním dizajnov, výrobou prototypov a testovaním nových mechanizmov pre komfort ľudskej chrbtice počas dlhodobého sedenia v kancelárii.

Stoličky Koenig und Neurath a Haworth majú nespočetné množstvo mechanizmov, ktoré uľahčujú ľudskej chrbtici sedenie a zároveň sú držiteľmi mnohých ocenení za dizajn. Spájajú v sebe kvalitu zaručujúcu dlhú životnosť a svojim vzhľadom uspokoja nároky modernej kancelárie.

Produktivita a stoličky

Zamestnávatelia na celom svete strácajú ročne miliardy eur v zníženej pracovnej produktivite. Na vine je zlé pracovné prostredie, ktoré nedokáže zamestnancov inšpirovať, ale aj nepohodlné stoličky, ktoré spôsobujú bolesti, migrény, opuchy nôh a samozrejme deformáciu chrbtice.

 

Kvalitná stolička nie je čosi, čo robí zamestnávateľ pre zamestnanca ako láskavosť. Je to investícia do firmy a do zvýšenia produktivity práce. Pohodlné sedenie inšpiruje, pomáha so sústredením a minimalizuje negatívne vplyvy či nepríjemné pocity z dlhodobého sedenia. Kvalitné ergonomické stoličky sú teda súčasťou úspechu firmy rovnako ako tí, ktorí na nich sedia.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Kancelárske interiéry