kuchyňa s obývačkou

Ako zladiť kuchyňu s obývačkou, aby boli ako jeden celok

Kuchyňa bola celé stáročia výlučne pracovným priestorom. Často bola zastrčená v zadnej časti domu a ponúkala priestor len na to najnutnejšie. Súčasné kuchyne však odhaľujú úplne odlišný prístup: kuchyňa v srdci domova. Ľudia chcú, aby bola kuchyňa aktívnou súčasťou rodinného domu a kuchyne s otvoreným konceptom sú dnes veľmi obľúbenou voľbou. Kuchyňa spojená s obývačkou vnáša do našich životov všestrannosť, no navrhnúť priestor, ktorý sa jednoducho integruje s obývacou časťou, si vyžaduje veľkú dávku zručnosti a šikovnosti najmä v bytoch a menších domoch.

Otvorené bývanie je v súčasnosti už úplne bežnou súčasťou nášho každodenného života. Všetky priestory v našej domácnosti by mali byť preto navrhnuté s rozumom a citom a mali by sme byť schopní vyťažiť z nich to najlepšie, čo nám môžu ponúknuť.

Nepotrebujete samostatnú obývačku, spojte ju s kuchyňou

Obývací priestor je často ideálnym miestom, kde si môžeme vyložiť nohy, posedieť si s rodinou alebo len tak relaxovať po náročnom dni. Je dôležité, aby tento priestor zahŕňal správny nábytok a doplnky, aby ste sa v ňom vy a vaši hostia cítili útulne a pohodlne. S trochou kreativity môžete vytvoriť príjemný životný priestor pre každého, kto k vám zavíta.

Osvetlenie v kuchyni: Využite prirodzené svetlo

Výber správneho osvetlenia pre otvorený priestor kuchyne s obývačkou je tiež dôležitým aspektom, na ktorý netreba zabúdať, nemuselo by sa nám to vyplatiť. Prirodzené svetlo totiž vo veľkej miere umocňuje pocit väčšieho a otvoreného priestoru. Preto je využitie prirodzeného svetla smerujúceho dovnútra cez okná rovnako dôležité ako používanie umelého osvetlenia.

Čo sa týka umelého osvetlenia, na primerané presvetlenie a zvýraznenie priestoru možno použiť luster alebo moderné stropné svietidlá. Ďalšou skvelou možnosťou je umiestniť niekoľko menších bodových svetiel nad kuchynskú linku alebo jedálenský stôl.

Moderný dizajn vytvoríte aj pomocou farebných kombinácií

Výber správnych farebných kombinácií je pre dizajn vášho interiéru kľúčový. Uistite sa, že farebná škála vašej kuchyne ladí s farbami vo vašej obývacej izbe.

Veľmi efektívne je aj použitie tlmených farieb v kuchyni a, naopak, živých farieb v obývacom priestore. V kuchyni skúste siahnuť po svetlom odtieni, no nezabudnite pridať trochu dramatickosti vďaka výraznej farbe.

Siahnite po koberci, ktorý vizuálne oddelí kuchyňu od obývačky

V kombinácii malej kuchyne a obývačky môžete vizuálne rozdeliť jeden priestor na dve samostatné časti bez potreby steny medzi nimi.Koberec pomôže vytvoriť prirodzený prechod medzi dvoma odlišnými priestormi. V poriadku je pritom využitie rovnakých kobercov v kuchyni aj v obývacej izbe, rovnako si však môžete vybrať kúsok, ktorý upúta pozornosť viac ako ten druhý. Skúste však obmedziť vzory a farby, aby sa váš priestor nestal vizuálne neprehľadný.

Kontaktujte nás a pomôžeme vám zariadiť kuchyňu s obývačkou.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy