Jedálensky stôl na mieru

Jedálensky stôl na mieru: Stolujte ako veľká rodina

Nábytok na mieru dodáva každej domácnosti osobité čaro. Je to preto, lebo veľa hovorí o vašej rodine, o vašich zvykoch aj o tom, ako trávite čas najradšej. Jedálenský stôl na mieru sa hodí najmä vtedy, ak máte radi veľké rodinné obedy, večere alebo sa radi stretávate s priateľmi pri dobrom jedle. Pozrime sa spolu na to, ako si vybrať správny stôl, ktorý vám bude slúžiť celé roky.

Vyberte si správny tvar

Podľa toho, do akého priestoru budete stôl umiestňovať, je potrebné vybrať jeho správny tvar. Najčastejšie typy stolov sú obdĺžnikové, okrúhle alebo oválne. Menšie stoly, ktoré majú tvar štvorca, sa hodia do priestorov, kde chýba jedálenský priestor, napríklad do menších kuchýň v bytových domoch. Ovály a obdĺžniky si môžete dovoliť vtedy, ak máte k dispozícii štedrejší priestor, prípadne samostatnú jedáleň alebo väčší jedálenský kút.

Výška stola je tiež dôležitá. Medzi kolenami a vrchnou doskou by ste mali mať približne 20 centimetrov voľného priestoru, aby sa vám sedelo a stolovalo príjemne. Ak máte v rodine vyšších ľudí alebo ak si pod stolom radi prekladáte nohu cez nohu, môže byť táto vzdialenosť až 30 centimetrov. Samozrejme, pri výbere stola musíte zohľadniť aj výšku stoličiek a priestor, kam stôl umiestnite. Vybrať si môžete aj rozkladací stôl, ktorý sa ľahko prispôsobí väčšej aj menšej návšteve či rodinnej oslave a počas bežných dní nezaberie zbytočne veľa miesta.

 

Vyberte si správny dizajn

Aj keď váš prvý inštinkt bude zladiť jedálenský stôl s nábytkom, ktorý už doma máte, môžete vyskúšať aj niečo celkom nové. Aktuálne trendy v interiérovom dizajne budú s vami súhlasiť. Podľa nich si môžete vybrať akýkoľvek kontrast alebo stôl, ktorý sa síce nebude zhodovať vo farbe alebo štýle so zvyškom miestnosti, ale bude unikátnym kúskom, ktorý zaujme. Stoličky ale podriaďte stolu najmä vo výške.

Kvalita vypracovania

Určite nemusíme extra pripomínať, že kvalita materiálu a vypracovania je pri jedálenskom stole veľmi dôležitá. Kvalitný stôl slúži rodinám po celé generácie a najmä vtedy, ak má pohyblivé časti je potrebné, aby ste poznali dodávateľa a dôverovali mu. My v Ekoma design vyberáme len tie najkvalitnejšie kúsky od výrobcov, na ktorých sa môžete spoľahnúť aj vy.

Jedálenský stôl je symbolom rodiny. No majú pri ňom svoje miesto aj priatelia, ktorých sme povýšili na rodinu. Je miestom osláv, dlhých rozhovorov a výnimočných stretnutí. A aj keď časom získa zopár šrámov, fľakov a škrabancov, nestráca na hodnote. Je knihou, ktorá rozpráva príbehy a my veríme, že sa pri ňom s našimi blízkymi budeme stretávať znovu a znovu.

 

Prečítajte si aj o našej ponuke jedálenských stolov.

Jedálenské stoly