Moderné interiéry

Moderné interiéry 2022: Aké dekorácie by vám nemali chýbať?

Od výrazného osvetlenia až po odtiene inšpirované prírodou. Rok 2022 priniesol nové trendy dekorovania moderných interiérov a my vám dnes predstavíme tie najlepšie trendy. Jednoduchou zmenou dekorácie môžete svoj priestor premeniť na moderný interiér.

1. Výrazné lampy

Lampa ako osvetlenie a zároveň aj ako výrazná dekorácia v miestnosti, ktorá pôsobí ako umelecké dielo. Nebojte sa toho. Skúste nájsť lampu v bronzovej farbe alebo prútenú stojacu lampu. Trend veľkej lampy vychádza z trendu maximalizmu, ktorý ovláda rok 2022.

2. Odtiene zelenej

Pandémia priniesla zmeny v našich životoch a spojenie s prírodou nikdy nebolo dôležitejšie. Po takom dlhom čase, keď sme boli uväznení vo vnútri, sme si uvedomili silu prírody, ktorá nás povznáša a oživuje. Odtiene zelenej v dekoráciách sú trendom roka 2022. Doprajte si nové obliečky na vankúše alebo obrazy tónované do zelena. Ak ste odvážni, môžete obývačku doplniť o smaragdovú zamatovú pohovku. Odtiene zelenej viete do priestoru dodať aj jednoducho rastlinami.

3. Farebnosť

Uprostred pandémie sa dizajn točil okolo boja proti nestabilite a neistote – používaním upokojujúcich neutrálnych odtieňov a útulných dekorácií. No pandémia končí a my sme plní pocitu nádeje a pozitivity do budúcnosti. Svetlé a optimistické farebné kombinácie v celom dome sú veľkým trendom. Nebojte sa farieb, stačia malé akcenty, ktoré oživia celú miestnosť.

4. Moderný interiér je o udržateľnosti

V roku 2022 sa bude klásť ďalší dôraz na trvalo udržateľné materiály, zodpovednú výrobu a opätovné použitie a predaj nábytku a domácich potrieb. Udržateľnosť a používanie organických materiálov sa v posledných rokoch dostali do popredia. So zvyšujúcim sa vystavením verejnosti klimatickým zmenám sa myšlienka udržateľnosti dostala do interiérového priemyslu a našich domovov. To sa premietne do toho, ako nakupujeme nábytok; posun k nábytkovým prvkom s recyklovaným drevom a doplnkom s recyklovaným sklom a kovom… investícia do umelého, hromadne vyrábaného nábytku a doplnkov je minulosťou.

5. Vlastná tvorba

Prirodzeným javom udržateľnosti je recyklácia priestoru pre vlastné DIY projekty a dekorácie. Nebojte sa popustiť uzdu vlastnej kreativite. Na internete je množstvo návodov, ako si môžete prerobiť už existujúce kúsky na niečo nové a originálne. Využite odpad pred tým, než niečo vyhodíte a premýšľajte o novom využití. Nízkoodpadové bývanie a upcyklácia sú základom vytvárania vedomého domova.

V roku 2022 sa trendy v modernom interiéri budú sústreďovať na rekultiváciu priestorov, ktoré boli predtým prispôsobené na home office a trávenie času v izolácii. Príroda je opäť na prvom mieste, čo sa prenesie vo forme dekorácií a aj v snahe nakupovať a zariaďovať si vedomejšie.

Moderný interiér od Ekoma design

Pre našich dizajnérov z Ekoma design je udržateľnosť a ekológia už roky prioritou. Návrhy moderných interiérov prispôsobujú práve tomu, vyberajú kvalitné materiály a spolupracujú so značkami, ktoré vyrábajú s ohľadom na životné prostredie. Kontaktujte nás. Radi vám poradíme s dekorovaním a navrhneme pre vás moderný interiér.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Kancelárske interiéry