dizajn exteriéru inšpirovaný exotickými krajinami

Nápady na dizajn exteriéru inšpirované exotickými krajinami

Ak hľadáte spôsoby, ako oživiť vaše exteriéry a pridať im exotický nádych, inšpiráciu môžete nájsť v krásnych krajinách a kultúrach z celého sveta. Exotické destinácie sú plné farebných vzorov, bohatých textúr a jedinečných prvkov, ktoré môžete integrovať do dizajnu vášho exteriéru. Tu je niekoľko nápadov, ako sa inšpirovať pre dizajn svojho exteriéru krajinami, ktoré sú vzdialené, ale môžu byť bližšie, než si myslíte.

Tropické rajské záhrady

Inšpirujte sa tropickými krajinami ako sú Bali, Havaj alebo Thajsko a vytvorte v svojom exteriéri rajský únik. Vyhľadajte exotické rastliny ako palmy, bambus, orchidey a iné tropické kvety, ktoré dodajú vašej záhrade bohatý a bujný vzhľad. Integrujte vodné prvky ako fontány, jazierka alebo vodopády, ktoré prinesú do vašej záhrady pocit pokoja a harmónie.

Marocký orientálny štýl

Maroko je známe svojimi orientálnymi vzormi, farebnými dlaždicami a exotickou architektúrou. Inšpirujte sa týmto štýlom a pridajte do vášho exteriéru marocké vzory a farby. Použite ručne maľované keramické dlaždice na terase alebo balkóne, farebné lampióny a dekoratívne vankúše na vonkajší nábytok. Marocké zrkadlá a železné lampy sú ďalšími charakteristickými prvkami, ktoré môžu doplniť váš exotický exteriér.

Elegantný japonský záhradný štýl

Japonské záhrady sú známe svojou jednoduchosťou, eleganciou a harmóniou. Vytvorte v svojom exteriéri japonský záhradný raj pomocou kamenných záhradných chodníkov, bonsajov, japonských javorov a bambusových plotov. Prírodné kamene a skalnaté oblasti môžu pripomínať japonské krajiny a dodajú vášmu exteriéru pokojnú atmosféru.

Karibské plážové bungalovy

Ak túžite po relaxujúcom a tropickom prostredí, inšpirujte sa karibskými plážovými bungalovmi. Použite svetlé a vzdušné farby ako biela, svetlo modrá a piesočná na exteriérové steny a povrchy. Doplňte váš exteriér exotickým vonkajším nábytkom ako sú bambusové kreslá, hamaky a farbené prútené koše.

Africké safari dobrodružstvo

Oživte svoj exteriér inšpiráciou z afrických safari dobrodružstiev. Integrujte do vášho exteriéru safari štýlové prvky ako sú prútené kreslá a dekorácie v etnickom štýle. Použite prírodné materiály ako drevo a kameň na vytvorenie autentického afrického štýlu. Doplnky ako zrkadlá s etnickými vzormi, dekoratívne masky a drevené figuríny môžu pridať do vášho exteriéru zmysel pre dobrodružstvo a exotiku.

Inšpirujte sa krásou exotických krajín a kultúr a vytvorte si vlastný raj priamo u vás doma. S týmito nápadmi pre dizajn exteriéru inšpirované exotickými krajinami môžete vytvoriť jedinečný a pôsobivý priestor, ktorý bude odzrkadľovať vaše cestovateľské túžby a pridá vášmu domovu štipku exotiky a dobrodružstva.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy