Novinky vo vnútorných vybaveniach kuchyne

Novinky vo vnútorných vybaveniach kuchyne

Riešite novú kuchyňu? Toto sú novinky vo vnútorných vybaveniach, ktoré vám pomôžu naplno využiť priestor kuchyne a uľahčia život. Nemali by chýbať v návrhu kuchyne.

Využite rohovú skrinku naplno

Neuspokojte sa s obyčajným návrhom rohovej skrinky. Váš dizajnér by mal dodať aj nápad, ako túto ošemetnú časť kuchynskej linky pohodlne využívať.

Siahnuť do zadnej časti rohovej skrinky je náročné a vedie k plytvaniu priestorom. Riešením môže byť napríklad točiaca polica. Otočné police vám umožnia dosiahnuť všetky časti police bez namáhanie. Pohodlné zásuvkové systémy.

Rohové zásuvky! Je to inovatívny nápad, ktorý dokonale rieši problém rohovej skrinky. Rohové zásuvky sú zabudované do rohovej skrinky, a potom sa dajú ľahko vytiahnuť. Rohové zásuvky majú  neštandardný tvar, a preto sú často rozdelené na menšie oddelenia. Pomôže vám to s organizáciou vecí.

Aj výsuvné police vám dokážu skvelo pomôcť s využitím rohovej skrinky. Takéto riešenie trochu navýši cenu realizácie kuchyne, no je to investícia, ktorá sa vám vyplatí na ušetrených nervoch. Existuje množstvo praktických systémov, ktoré radi používame pre našich klientov. Nenechajte rohovú skrinku s obyčajnými policami plytvať úložným priestorom v kuchyni.

Šikovné zásuvky v potravinovej skrinke

Ak plánujete v kuchyni skrinku na potraviny, vymeňte police na plytké zásuvky. Pomôže vám to udržať prehľad v potravinách a zároveň sa ľahko dostanete aj k potravinám, ktoré skladujete v zadnej časti políc. Takto len vysuniete zásuvku.

Zásuvka skrytá v šuflíku

Skvelým nápadom je aj plytký šuflík zabudovaný do zásuvky. Najčastejšie sa to využíva na organizáciu príborníka. Oceníte to aj pri hlbokých šuflíkoch. Malé veci môžete skladovať s veľkými vecami, ktoré sa zvyčajne používajú spoločne. A zvonku nič nie je vidieť.

Hlboké, plne výsuvné zásuvky

Hlboké, ľahko výsuvné zásuvky sú ideálnym riešením na uskladnenie ťažkého riadu na každodenné použitie. Hĺbku naplánujte podľa svojich potrieb a zaistite, aby mala dostatočnú hĺbku a priestor aj na väčšie hrnce a panvice. Pri plánovaní zásuviek buďte futuristickí. Nezabudnite, že vo vašej zbierke riadu bude vždy nejaký prídavok.

Výsuvné elektrické zásuvky

Výsuvné zásuvky sú elegantné a praktické riešenia, ako dostať zásuvky do pracovnej dosky kuchynskej linky. Budete tak mať zásuvku vždy poruke, čo vám uľahčí prácu v kuchyni.

Pohyblivý kuchynský ostrov

Kuchynský ostrov sa teší veľkej obľube, a to najmä pre svoju praktickosť. Mnoho našich klientov požaduje predĺžiť časť pultu tak, aby vznikol stôl alebo bar. Inováciou je pohyblivý kuchynský ostrov. Umožní vám viac pultového priestoru vždy, keď to potrebujete, a zároveň šetrí podlahové miesto v čase, keď ho nepoužívate. Pohyblivé kuchyne sú ideálne pre menšie kuchyne, ktoré potrebujú to najlepšie z oboch svetov.

Udržateľnosť

Ekológia je stále viac v pozornosti a mali by ste na ňu myslieť pri návrhu kuchyne. Nová linka by mala byť z recyklovaných materiálov šetrných k životnému prostrediu a zdravotne nezávadných farieb. Medzi ďalšie kroky k udržateľnejšiemu životu patrí pridanie špeciálnych recyklačných nádob do skrinky, inštalácia vodovodného kohútika 3 v 1 alebo voľba indukčných varných dosiek na zníženie množstva použitej a plytvanej energie.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy