Práca interiérového dizajnéra

Práca interiérového dizajnéra

My v Ekome máme milých, ústretových a profesionálnych interiérových dizajnérov (architektov). Sú pripravení robiť štýlové a funkčné návrhy, ktoré zohľadnia vaše osobné preferencie. Viete však, v čom spočíva práca interiérového dizajnéra?

Aká je úloha interiérového architekta?

Úloha interiérového dizajnéra je mnohostranná, ale v zásade sa začína poskytovaním presných rád o dizajne pre optimálne bezpečné zariadenie interiéru. Bez ohľadu na veľkosť priestoru, každý interiérový dizajnér pracuje na vytvorení priestorov, ktoré sú atraktívne, ale funkčné.

Okrem toho, interiérový architekt musí byť oboznámený so všetkými stavebnými, zdravotnými a bezpečnostnými predpismi aj predpismi o výrobkoch a všetko to zohľadniť pri návrhu.

Cieľom interiérového dizajnéra je vytvoriť štýlový, funkčný a bezpečný priestor

Pomocou umiestnenia nábytku, farebných paliet, dekorácií a funkčných prvkov vytvárajú interiéroví architekti rôzne priestory. Od krásnych, ale funkčných obývacích izieb až po kancelárie, kde budú ľudia radi pracovať. Dizajnér rieši aj osvetlenie, úpravy okien a podlahy. Všetky prvky musia spolupracovať, aby prispeli k celkovému vzhľadu, ktorý uspokojí potreby klienta.

Existuje množstvo oblastí, na ktoré sa môžu návrhári interiérov špecializovať. Najčastejšie sú to tieto:

● firemný dizajn,
● návrh priestorov ordinácie,
● dizajn domácností,
● trvalo udržateľný dizajn.

 

Interiérový architekt nie je len konzultant

Interiérový dizajnér teda nie je len poradcom klienta, ale často aj konzultantom dodávateľa a odborníkov. Ľudia si často myslia, že interiérový dizajnér sa len hrá v programe, aby vytvoril estetický návrh. Návrhu však predchádza odborná príprava a hodiny strávené nad kombinovaním možností priestoru a štýlu, ktorý preferuje zákazník.

Okrem klasického návrhu celého priestoru dizajnér dokáže vytvoriť aj 2D alebo 3D plány pre každý kus nábytku (ak je ho nutné urobiť na mieru), plány rozloženia dlaždíc, kúrenia a plány elektrických zásuviek a pod.

V závislosti od zložitosti návrhu môže byť dizajnér plnohodnotný člen dizajnérskeho tímu spolu s inžiniermi, architektmi, odborníkmi na elektrotechniku, strojárstvo atď.

Voľba interiérového dizajnéra má priamy vplyv na pohodu a bezpečnosť tých, ktorí budú bývať v interiéroch. Vyberte si šikovného a overeného dizajnéra. Pomôže vám vytvoriť priestor, ktorý vám bude robiť radosť a zároveň bude bezpečný a funkčný. Kde takého dizajnéra nájdete? Aj u nás v Ekome!

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy