Pracovné prostredie - Ekoma

Pracovné prostredie

Ako zmeniť zastaralý priestor na modernú kanceláriu

V akom prostredí pracujú vaši zamestnanci? Myslíte si, že by chceli niečo zmeniť? A ako sa najlepšie pracuje vám? Máte radšej veľké otvorené kancelárie alebo skôr vlastný priestor, kde vás nikto neruší? Každá firma má vlastné potreby a predstavy o tom, ako by mali ich priestory vyzerať. Časom sa ale tieto predstavy menia. Ako vyzerá moderné pracovné prostredie dnes?

Čo bolo moderné v minulom desaťročí

Open office bol v minulom desaťročí považovaný za vrchol predstavy o modernej kancelárii. Mal zabezpečiť lepšiu komunikáciu medzi zamestnancami, podporiť „tímového ducha“, urýchliť procesy a sľuboval zníženie e-mailové smogu. Pre zamestnávateľa znamenal jednoduchý spôsob, ako si uľahčiť kontrolu zamestnancov, ktorí v práci nepracujú. Dnes už vieme, že open office je nešťastné riešenie pre väčšinu firiem.

„Podľa prieskumu v nadnárodnej spoločnosti, do ktorého sa zapojilo viac ako 10 000 zamestnancov v 14 krajinách sveta, je až 85 % zamestnancov nespokojných s kvalitou ich pracovného prostredia a nemôže sa sústrediť na prácu.“

Čo je moderné dnes

Sivá kancelária sa už nenosí. Moderne upravený priestor je harmonický, nerušivo farebný, navrhnutý profesionálmi, ktorí myslia na zdravie ľudí, ktorí ho budú využívať. Zamestnanci majú vlastný priestor, ale nie sú k nemu viazaní. Na rozdelenie zastaralých open space kancelárií sa používajú akustické paravany, prípadne sa v rámci nich vytvárajú tzv. telefónne búdky. Interiér je zariadený kvalitnými ergonomickými stoličkami, kreslami od dizajnérov, doplnený o umelecké kúsky a praktický aj štýlový nábytok.

Moderné pracovné prostredie je lákadlom pre nových zamestnancov a tých kvalitných pomáha vo firme udržať. Je súčasťou employer brandingu, ktorý je v dnes dôležitým nástrojom pre recruiterov.

Ako vytvoriť motivujúci pracovný priestor

Pred vytvorením návrhu je potrebný audit súčasného priestoru. Interiérový architekt navrhne nové rozdelenie na základe informácií od vás. Vo vizualizácii zohľadní vaše predstavy a pre zamestnancov vytvorí priestor, kde budú výkonnejší a spokojnejší. Vaši klienti ocenia inováciu a tých nových si získate jednoduchšie.

Ideálne pracovné prostredie nepopiera prirodzené potreby človeka. Niekedy potrebujeme na premýšľanie alebo telefonovanie tichý kútik. Nie len pre svoje pohodlie, ale aj preto, aby sme nerušili ostatných. Inokedy padne dobre kreatívny brainstorming s kolegami, v pohodlných kreslách alebo za okrúhlym stolom v miestnosti, ktorá je variabilná a vie sa prispôsobiť potrebám stretnutia.

Vstúpte do budúcnosti

Moderná kancelária už dávno nie je výsadou reklamných agentúr, nadnárodných koncernov alebo mladých startupových projektov. Aj tradičné firmy už dávno zistili, že neformálne prostredie, kde sa zamestnanci cítia ako doma, je motivujúce a podporuje kreativitu aj pracovnú morálku.
Haworth-Showroom - Pracovné prostredie - Ekoma

Haworth-Showroom - Pracovné prostredie - Ekoma

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Kancelárske interiéry