študentská izba | detská izba

Prispôsobte detskú izbu pre školáka

Školský rok je tu a vaše deti čaká posledný rok škôlky alebo už doma máte školáka? Je najvyšší čas prispôsobiť mu detskú izbu – pomôžte mu efektívne sa učiť tým, že mu premeníte jeho detskú izbu na úplne nový priestor, ktorý mu pomôže cítiť sa motivovane, sústredene a pohodlne. Malými úpravami pripravíte miesto na učenie a zároveň zachováte aj kreatívny raj detskej izby.

Rozdeľte izbu na zóny

Rozdeľte izbu na zóny tak, aby bolo jasné, kde sa spí, kde sa zabáva a kde je miesto na učenie. Zóny by sa nemali miešať – eliminujete tak rozptýlenie detí. Pracovný stôl a police nad ním by teda nemali obsahovať hračky. Venujte priestor iba učeniu.

Ak izbu zdieľajú viaceré deti, dajte každému dieťaťu vlastnú poličku, aby nedošlo k zámene, ktoré položky komu patria, a pripravte miesto na sedenie pre každé dieťa tak, aby sa deti mohli učiť aj súčasne a nemuseli sa za pracovným stolom striedať. Ak majú súrodenci problémy so zdieľaním priestoru, oddeľte ich stoly napríklad vysokou poličkou.

Dostatočne veľký písací stôl a kvalitná ergonomická stolička

Doprajte svojim školákom dostatočne veľký priestor na písacom stole, aby sa tam pohodlne zmestil počítač aj ich písanky. Málo miesta deformuje spôsob sedenia. Investovať by ste mali najmä do ergonomickej stoličky. Deti za stolom sedia hodiny a nakoľko stále rastú, je veľmi dôležité, aby ich stoličky boli šetrné pre chrbticu a naučili ich správne sedieť.

Kvalitný spánok

Spánok je veľmi dôležitý pre efektívne učenie sa. Nekvalitný spánok môže zhoršiť pamäť aj schopnosť sústrediť sa, čo sa časom určite prejaví na výsledkoch dieťaťa. Pri zariadení izby pre školáka myslite na posteľ s kvalitným matracom. Myslieť by ste mali aj na kvalitu nábytku. Vyberte ekologický nábytok bez formaldehydov. Nebojte sa investície, nábytok bude s vaším dieťaťom rásť.

Ekoma riešenie detskej izby

Zariadenie detskej izby môže byť výzva, ale nemusíte byť na to sami. Kontaktujte nás. Tím našich dizajnérov vám navrhne a vyrobí detskú izbu na mieru. V našej ponuke máme zdravotne nezávadný nábytok pre deti, farby bez formaldehydov a myslíme aj na patentované bezpečnostné kovania pre deti.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy