Študenti architektúry navrhovali interiéry v EUROVEA TOWER

Študenti architektúry navrhovali interiéry v EUROVEA TOWER

Bratislava, 17. januára 2020 – Projekt prvého slovenského mrakodrapu EUROVEA TOWER vyvolal mimoriadny záujem kupujúcich a rovnako pritiahol aj pozornosť verejnosti a odborníkov. Developerská spoločnosť JTRE preto nadviazala spoluprácu s Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity a spoločnosťou Ekoma Design a dala možnosť študentom vyskúšať si návrh interiérov v projekte, ktorý sa už reálne stavia.

Študenti z odboru dizajnu Ústavu interiéru a výtvarníctva navrhovali interiér dvoch bytov a spoločných priestorov vstupnej výťahovej haly na bytovom poschodí EUROVEA TOWER. Zámerom spolupráce organizovanej formou súťaže návrhov je zapojenie praxe do študijného procesu, čo pomôže študentom získať skúsenosti a vysokej škole lepšie ich pripraviť na budúcu prácu. JTRE zas spolupráca prinesie poznanie, ako sa nová generácia pozerá na svet architektúry a interiérového dizajnu.

„Študenti navrhovali konkrétne interiéry v projekte, ktorý sa realizuje a výsledok ich práce pripomienkoval priamo tím, ktorý pripravuje a stavia EUROVEA TOWER. Všetky návrhy tak boli komentované s ohľadom na možnosť realizovateľnosti, aby si študenti skúsili ako tento proces funguje priamo v praxi,“ priblížil zmysel spolupráce projektový manažér EUROVEA 2 Ľuboš Kaštan.

Päť študentiek a jeden študent s rôznymi skúsenosťami s navrhovaním interiérov prezentovali svoje návrhy v sídle developera pred porotou zloženou z projektového tímu, interiérovej architektky a zástupcu tvorcu interiérov Ekoma Design. Vyskúšali si tak aj reálnu situáciu prezentácie návrhov klientovi.

„Víťazka mala naozaj originálny prístup k riešeniu interiéru. Bol uchopený netradične, celý ho poprepájala a z konvenčného pôdorysu bytu vytvorila zaujímavé riešenie. Dúfala som, že medzi prácami nájdeme niečo zaujímavé, a tak sa stalo,“ pochválila úroveň návrhov členka poroty, interiérová architektka Zuzana Cambelová.

 

Autorka víťazného návrhu Ivona Šramová zdôraznila, že pri tvorbe návrhu bolo dôležité naštudovať si identitu projektu Eurovea Tower a budúcich majiteľov bytov. „Práve s ohľadom na cieľovú skupinu projektu som sa snažila byt prispôsobiť tak, aby bol priestrannejší a pôsobil otvorene. Snažila som sa klásť dôraz na to, aby boli všetky miestnosti čo najlepšie využiteľné a navzájom prepojené,“ opísala návrh Ivona Šramová, ktorá patrila do skupiny študentiek so skúsenosťami s navrhovaním interiérov.

Ocenenie získala aj Kristína Fábiková, ktorá má za sebou štvorročné štúdium produktového dizajnu a v oblasti interiérov je nováčikom. „Určite je pre nás užitočné, keď si môžeme vypočuť spätnú väzbu a kritiku zo strany skúsených odborníkov, ktorá nás posúva ďalej. Keď som študovala produktový dizajn, nemali sme možnosť participovať na podobných spoluprácach a chýbala nám možnosť konzultovať naše práce s ľuďmi z praxe,“ privítala študentka piateho ročníka.

Dušan Kočlík z Ústavu interiéru a výstavníctva, ktorý na fakulte pôsobí ako odborný asistent a so študentmi konzultoval ich súťažné návrhy, si myslí, že úroveň prác najmä študentov z kategórie skúsenejších sa veľmi približuje profesionálnej úrovni. „Aj keď víťazný návrh v kategórii pokročilých mal isté rezervy z pohľadu priestorovosti, pôdorys bol vyriešený veľmi kreatívne. Dokazuje to, že nie vždy sa oplatí staviť na istotu, ale treba to skúšať aj s odvážnejšími návrhmi,“ zhodnotil.

JTRE plánuje pokračovať v spolupráci s vysokými školami a ponúknuť študentom architektúry možnosť vyskúšať si ďalšie reálne projekty a získať tak zaujímavé názory a pohľady budúcich kolegov napríklad na pripravovaný peší most cez Dunaj, ktorý by mal v budúcnosti spojiť Eurovea City s Novým Lidom.

 

O JTRE:

Spoločnosť pôsobí na trhu nehnuteľností od roku 1996. Vďaka rozsahu a kvalite realizovaných projektov patrí medzi lídrov v oblasti realitného developmentu na Slovensku. Realizuje kancelárske, rezidenčné, hotelové, priemyselné, obchodné a polyfunkčné projekty, pričom ako jediný developer buduje celé mestské štvrte na území Bratislavy. K najvýznamnejším projektom patria najvyššie obytné veže na Slovensku Panorama Towers, mestská štvrť Zuckermandel pod Bratislavským hradom, rezidenčné projekty Klingerka, Fuxova, Karloveské rameno, Zelené terasy Devín, administratívne komplexy Westend, Pribinova 19 či Landererova 12, nákupné centrum EPERIA v Prešove a nábrežná štvrť Eurovea City s prvým mrakodrapom na Slovensku. V Londýne začala realizovať svoj prvý projekt Triptych Bankside.

Viac informácií o aktuálnych aktivitách spoločnosti JTRE nájdete na:

 

Pozrite si aj iné rezidenčné projekty.

Rezidenčné projekty