Trendy interiéry na rok 2024

Trendy interiéry na rok 2024

S rokom 2024 prichádzajú nové trendy do sveta dizajnu interiérov, ktoré prinášajú do vašich domovov nové farby, materiály a štýly. Pre tých, ktorí milujú útulné prostredie alebo túžia po moderných inováciách, tu je prehľad toho, čo bude napredovať počas nasledujúceho roka.

Farby, ktoré oživia priestor

Organické farby: Zelená, hnedá a odtiene hliny budú dominovať roku 2024. Patrí sem aj farba roka 2024 s názvom “Peach Fuzz” alebo pastelový marhuľový odtieň. Tieto farby prinášajú do interiérov prvky prírody a spojenie s vonkajším prostredím.

Mäkké pastelové odtiene: Pastelové farby, ako svetlá modrá, jemná ružová a svetlá žltá, budú veľmi populárne vďaka svojej schopnosti pridať do priestoru ľahkosť a jemnosť.

Prvotriedne kontrasty: Kombinácie kontrastných farieb, ako čierna a biela alebo tmavá modrá s jasnou oranžovou, prinesú do interiérov dynamiku a dramatickosť.

Materiály s charakterom

Prírodné textúry: Drevo, kameň a rattan budú stále na vrchole. Ich prítomnosť pridá do domova teplo a autentickosť.

Luxusné textílie: Hodváb, kašmír a ľan sú v popredí pre svoju schopnosť pridať do priestoru eleganciu a pohodlie.

Technologické inovácie: Nové materiály ako 3D-tlačené plastové prvky alebo recyklovateľné látky sú na vzostupe, zahŕňajúc moderné technológie do dizajnu interiérov.

Dizajny, ktoré zaujmú

Eclectic mix alebo inak povedané kombinovanie rôznych štýlov a ér v jednom priestore bude trendom, čo umožní osobitý a jedinečný charakter domova.

Minimalistické prvky: Menej je viac – tento prístup k dizajne bude stále populárny. Jednoduchosť a čisté línie poskytujú priestorom harmóniu a pokoj.

Prvky prírody: Tematické prvky z prírody ako veľké rastliny, vodné prvky či prírodné svetelné zdroje prinesú do domovov atmosféru pokoja a relaxácie.

Ekológia, udržateľnosť a ochrana životného prostredia

Rovnako dôležitým aspektom trendov v dizajne interiérov pre rok 2024 je udržateľnosť. S narastajúcim dôrazom na ochranu životného prostredia a ekologické riešenia sa očakáva väčšie používanie recyklovateľných materiálov, energeticky úsporných osvetlení a nábytku, ako aj dizajnov, ktoré podporujú trvalo udržateľný životný štýl. Prispôsobenie sa týmto ekologickým trendom nielenže prinesie pozitívny vplyv pre životné prostredie, ale tiež prinesie do domova pocit harmónie so svetom okolo vás. Udržateľný dizajn bude preto jedným z najdôležitejších hľadísk pri vytváraní trendov v interiérovom dizajne pre rok 2024.

Nábytok, ktorý definuje štýl

Flexibilný nábytok: Viacúčelový nábytok a modulárne prvky budú zvyšovať funkcionalitu a prispôsobiteľnosť priestoru.

Art Deco prvky: Klasické prvky z obdobia Art Deco, ako zaujímavé kruhové a geometrické tvary pridajú do interiérov nádych luxusu a elegancie.

Zmyselné sedenie: Pohodlné sedacie prvky sú v centre pozornosti – od veľkých pohoviek po ergonomické kreslá so štýlom.

S novými trendmi, ktoré prináša rok 2024, máte možnosť oživiť svoj domov a pridať mu osobitý charakter. Nebojte sa experimentovať s farbami, materiálmi a štýlmi a vytvorte si prostredie, v ktorom sa budete cítiť naozaj doma. Dizajn interiérov je cesta k vyjadreniu vášho jedinečného vkusu a štýlu.

Dôležité však je, aby bol váš domov miestom, ktoré vám prináša radosť a pohodu. Nech váš interiér dokonale odrazí vašu osobnosť a predstavivosť!

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy