útulný veľký priestor

Tipy ako zútulniť veľký priestor

Veľké priestory môžu priniesť do našich domovov mnoho výhod, ale často majú aj jednu nevýhodu – môžu sa zdať neosobné a chladné. Ak sa vám zdá váš veľký priestor prázdny a neútulný, nemusíte sa obávať. Existuje niekoľko jednoduchých tipov a trikov, ktoré vám pomôžu zútulniť a vytvoriť útulnú atmosféru vo veľkom priestore. V tomto článku vám predstavíme niekoľko kreatívnych nápadov, zútulniť a pridať kúsok osobnosti do veľkého priestoru.

Vyhrajte sa s farbami a textúrami

Veľký priestor môžete okamžite oživiť pomocou farieb a textúr. Využite teplejšie odtiene farieb na stenách, ktoré vytvoria pocit útulnosti. Ak máte radi neutrálne farby, môžete pridať zaujímavé textúry pomocou tapety, obrazov alebo kobercov. Vložte do priestoru rôznorodosť a zároveň zachovajte harmóniu.

Vytvorte viacero menších priestorov

Veľký priestor môžete rozdeliť na viacero menších a intímnejších oblastí. Použite nábytok, ako sú poličky, regály alebo paravány na vytvorenie rôznych zón v miestnosti. Napríklad, jedna časť miestnosti môže slúžiť ako čítacia zóna s pohodlným kreslom a knižnicou, zatiaľ čo iná časť môže byť určená na oddych a relaxáciu so sedacou súpravou a televíziou.

Využite svetlo

Správne osvetlenie môže mať obrovský vplyv na atmosféru veľkého priestoru. Kombinujte rôzne zdroje svetla, ako sú stolné lampy, stropné svietidlá a podlahové lampy, aby ste vytvorili príjemné a útulné osvetlenie. Mäkké svetlo môže priestor zjemniť a vytvoriť príjemnú atmosféru.

Pridajte do priestoru textílie

Textílie sú výborným spôsobom, ako zvýšiť útulnosť vo veľkej miestnosti. Pridajte na pohovku vankúše, prehozy alebo prikrývky s príjemnými materiálmi a vzormi. Použite aj koberce, ktoré dokážu priestor zvukovo izolovať a pridať pocit tepla pod nohy.

Umelecké diela a zrkadlá

Použitie umeleckých diel, obrazov a zrkadiel je skvelým spôsobom, ako pridať do veľkého priestoru zaujímavé prvky a zároveň ho opticky zmenšiť. Vybavte steny obrazmi alebo fotografiami, ktoré pre vás niečo znamenajú, a pridajte zrkadlá na miesta, ktoré budú odzrkadľovať svetlo a vytvárať ilúzie priestoru.

Živé rastliny

Príroda vždy pridáva útulnosť do akejkoľvek miestnosti. Vhodne umiestnené živé rastliny dokážu vytvoriť príjemnú atmosféru a pridať do priestoru živý prvok. Vyberte si rastliny, ktoré vyhovujú miestnym podmienkam a správne sa o ne starajte.

Aj keď máte veľký priestor, nie je ťažké ho zútulniť a vytvoriť v ňom útulnú atmosféru. Stačí použiť niekoľko jednoduchých tipov a trikov, ktoré sme vám predstavili v tomto článku. Hrajte sa s farbami, vytvorte menšie zóny, správne osvetlite priestor, pridajte textílie, umenie a živé rastliny. S týmito kreatívnymi nápadmi docielite útulné miesto aj vo väčšom priestore.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy