showroom masívneho nábytku v Bratislave

Rodinná firma RIVA1920 čaruje s drevom

Navštívte showroom masívneho nábytku z ich dielne v Bratislave

Rodinná spoločnosť RIVA1920 už viac ako 100 rokov vyrába nábytok z masívneho dreva pri plnom rešpektovaní životného prostredia. Nedávno otvorili showroom v Bratislave, kde môžete ich prácu vidieť naživo. Kusy nábytku, ktoré vznikajú pod ich rukami sú kvalitné, trvácne a majú srdce. Pretože nikto nemiluje drevo tak ako RIVA1920. Vyrábajú úchvatný masívny nábytok s láskou a ošetrujú ho 100 % prírodnými voskami a olejmi.

RIVA1920 takto vyrába nábytok už viac ako 100 rokov

Všetko sa začalo v roku 1920 v Cantú, v srdci provincie Brianza v Taliansku, v malej rodinnej stolárskej dielni Mária Rivu. Jeho synovia Maurizio a Davide pokračujú v jeho šľapajách a začínajú sa venovať stolárskym výrobkom z masívu na mieru.

Popri drevených masívoch z plánovaných a kontrolovaných zdrojov spoločnosť predstavuje aj drevené masívy, ktoré sú znovu použité – viac ako tisícročné Kauri z Nového Zelándu, Briccole z benátskej lagúny a Libanonský céder.

V roku 2010 bola dokončená budova RIVA1920 CENTER, ktorá bola navrhnutá štúdiom Renzo Piano Building Workshop. Budova predstavuje minulosť – Múzeum dreva, prítomnosť – showroom produktov a budúcnosť – Pangea Lab a Xiloteca.

Múzeum dreva vystavuje viac ako 5000 kúskov histórie – stroje a nástroje na opracovanie dreva v jedinečnej zbierke v Európe. Najväčšou raritou tohto múzea je stôl ANTICO vyrobený z masívu Kauri, ktorý je starý asi 48 000 rokov, s podnožou navrhnutou svetoznámym architektom Renzom Pianom.

Priestor Pangea Lab a Xiloteca obsahuje symbol výstavy EXPO2015 – stôl Pangea navrhnutý Michelem da Lucchim a inšpirovaný jediným prehistorickým kontinentom. V tomto priestore sa tiež nachádza niečo ako knižnica dreva – viac ako 900 vzácnych drevín z celého sveta, ktoré sú uložené v sklenených vitrínach podobných knižnici.

Nechajte sa očariť kvalitným masívom

Príďte si pozrieť kvalitný masívny nábytok z dielne RIVA1920. Od novembra 2020 je otvorená historicky prvá expozícia týchto krásnych produktov z masívu na Slovensku, v showroome spoločnosti Ekoma design v New Living Center na Rožňavskej ulici č. 4 v Bratislave.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy