Kuchyňa

5 spôsobov, ako jednoducho vylepšiť dizajn kuchyne

Kuchyňa je po kúpeľni druhou najdrahšou miestnosťou na renováciu na meter štvorcový. Preto, ak kompletná rekonštrukcia nie je možná, naši klienti často hľadajú spôsob, ako môžu premeniť svoju existujúcu kuchyňu. Máme pre vás päť jednoduchých tipov, ktoré dodajú vašej kuchyni nový vzhľad.

1. Prineste trochu prírody a farby

V posledných rokoch sa popularita bielej kuchyne zvýšila, ale zdá sa, že biela rýchlo omrzí. Nepotrebujete ju celú premaľovať, skúste začať pridaním niektorých prírodných odtieňov dreva. Či už je to malý vystavený doplnok, dáte novú pracovnú dosku, alebo vymeníte niektoré dvierka skriniek… Všetko je možné. Kľúčom je rovnováha.

Ekoma tip: Drevené skrinky môžete použiť len na spodky, ostrovček alebo len zvršok a všade inde necháte bielu. Pridávanie farby do dreva sa kedysi považovalo za kacírstvo, ale ak chcete, choďte do toho a maľujte.

2. Aktualizujte dvierka

Niekedy pomôže investovať a vymeniť dvierka skriniek. Nebude to finančne také náročné, ako meniť celú linku a v interiéri to urobí veľký rozdiel. Tak ako pri prvom tipe, nemusíte vymeniť všetky dvierka – vymeňte len spodné alebo vrchné.

3. Vymeňte úchytky

Úchytky skriniek a šuflíkov dokážu vašu kuchyňu rýchlo premeniť a modernizovať. Rovnako dobre ukáže aj výmena kohútikov a vodovodnej batérie.

4. Otvorte skrinky

Otvorený koncept je veľmi moderný. Nebojte sa preto odstrániť niektoré dvierka. Otvorte skrinky a ukážte, čo schovávajú tie vaše. Ale, samozrejme, vyberte také, v ktorých máte poriadok. Zaujímavo vyzerá otvorená skrinka s pohármi. Populárne sú aj otvorené komory či police s kuchárskymi knihami.

5. Vymeňte spotrebiče

Áno, spotrebiče predstavujú väčšiu investíciu ako napríklad úchytky. Ak vám ale dožíva sporák alebo digestor, vymeňte ich za nový kus. Moderný dizajn spotrebičov dokáže zmeniť celkový vzhľad kuchyne. Výborne vyzerajú kovové alebo sklenené prvky.

Malé zmeny môžu mať veľký vplyv pri modernizácii vašej kuchyne. Pre konzultáciu nás kontaktujte a naši šikovní dizajnéri vám poradia s vašou kuchyňou.

 

Pozrite si aj naše realizácie.

Byty a rodinné domy